Description
Opony zimowe Nexen Winguard SnowG WH2 w rozmiarze 205/60 R16 92H
Opony zimowe Nexen Winguard SnowG WH2 zaprojektowane zostały z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas codziennego podróżowania samochodem. Prezentowany tutaj rozmiar 205/60 R16 pasuje do modeli samochodów typu VW Touran (II), Audi A4 (B9), Mazda 3 (III), Renault Grand Scenic (III), Mercedes Klasa C (205) czy Renault Grand Scenic (II). Jak należy czytać rozmiar opony? Pierwsza liczba w rozmiarze 205/60 R16 oznacza szerokość opony w milimetrach (tutaj 205 mm). Druga liczba to wysokość profilu opon. W rozmiarze jest podawana jako procent z szerokości – tutaj profil 60 w milimetrach wynosi 123. Średnica tego modelu ma z kolei 16 cali. Opony Nexen Winguard SnowG WH2 205/60 R16 mają indeks prędkości H (oznacza to dopuszczalną prędkość 210 km/h) i indeks nośności 92 (dopuszczalne obciążenie wynosi tutaj 630 kg). Etykieta opon Nexen Winguard SnowG WH2 205/60 R16 prezentuje się następująco: C za opory toczenia, C za hamowanie na mokrej drodze i 71 dB w pomiarze hałasu zewnętrznego.
Opony do samochodów osobowych
Winguard SnowG WH2 w rozmiarze 205/60 R16 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie osobowe. Opony osobowe to najszerszy segment ogumienia. Zaliczane do tej grupy modele montowane są w różnego rodzaju samochodach – od najmniejszych klasy miejskiej, przez rodzinne sedany i kombi, aż po luksusowe limuzyny i sportowe auta o dużej mocy. W zależności od mocy posiadanego samochodu, preferowanego stylu jazdy czy posiadanego budżetu można wybierać wśród opon osobowych klasy ekonomicznej, średniej i premium. Opony osobowe powinny oferować dobrą przyczepność oraz ekonomię i komfort podróżowania.
Klasa – średnia. Sprawdzone technologie oraz najlepszy stosunek ceny do jakości
Opony firmy Nexen pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy medium. Opony klasy średniej, jak sama nazwa wskazuje, pod względem osiągów i cen stoją pomiędzy modelami premium a budżetowymi. Do najbardziej popularnych marek w tym segmencie należą: Nexen, Uniroyal, Cooper, Fulda czy Kumho. Opony klasy średniej są wybierane przez kierowców, którzy preferują umiarkowany styl jazdy i nie pokonują bardzo dużej liczby kilometrów w ciągu roku, a ich samochody mają przeciętną moc (należą np. do segmentu kompaktowego). Produkty z tej półki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na ich doskonały stosunek ceny do jakości.
Etykieta unijna opon Winguard SnowG WH2 205/60 R16 czyli ocena hamowania, spalania i…
Spalanie paliwa – ocena C Opory toczenia oceniane są w siedmiostopniowej skali. Opony w aż 20% odpowiadają za zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Najbardziej oszczędne i ekologiczne są modele przydzielone do klasy „A” – najsłabsze pod tym względem jest ogumienie oznaczone notą „G”. Taką samą ocenę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskało jeszcze 50 innych produktów spełniających kryteria – opony 205/60 R16 (rozmiar) oraz zimowe (sezon). Hamowanie na mokrym – ocena C Fragment etykiety unijnej zawierający informacje o przyczepności na mokrej nawierzchni prezentuje wyniki pomiaru drogi hamowania i siły tarcia opon we wspomnianych warunkach w porównaniu do modelu referencyjnego. Etykieta unijna za przyczepność na mokrym przewiduje przyznanie klas od A (najwyższa) do G (najniższa) – warto jednak pamiętać, że klasa D dla rozgraniczenia lepszych i gorszych produktów pozostaje pusta, a opony z klasą G nie są dopuszczane do sprzedaży, więc w praktyce takich się nie spotyka. Identyczną notę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 166 innych produktów spełniających wytyczne – opony zimowe (sezon), 16 cali (średnica) oraz średnia (klasa). Hałas na zewnątrz – 71 dB Umieszczana na oponach etykieta unijna informuje o hałasie zewnętrznym, który jest przez nie emitowany. Jest to wynik polityki ochrony środowiska prowadzonej przez UE. Dla kierowców z pewnością bardziej istotna byłaby informacja o poziomie hałasu wewnętrznego, który jest odczuwany w kabinie pojazdu i ma wpływ ma komfort podróżowania (szczególnie na długich trasach). W przeciwieństwie do oporów toczenia i przyczepności na mokrej nawierzchni w przypadku hałasu zewnętrznego nie są nadawane klasy od A do G, tylko ocena w postaci 3 fal i wynik pomiaru w dB.
Firma Nexen
Nexen to południowokoreański producent opon klasy średniej, charakteryzujących się zoptymalizowanym osiągami i optymalnym komfortem jazdy. Firma dostarcza na rynek opony przeznaczone do samochodów osobowych, SUV-ów i aut dostawczych. O ich zrównoważonej jakości świadczy fakt, że zaufali im kierowcy z 120 krajów na całym świecie – w tylu miejscach są dostępne opony tego południowokoreańskiego producenta. Historia firmy sięga 1942 roku, a pierwsze opony w niej powstałe opuściły linie produkcyjne w 1956 roku.
Kierunkowa rzeźba bieżnika
Model Winguard SnowG WH2 (Nexen) wyposażony został w kierunkową rzeźbę bieżnika. Opony wyposażone w bieżnik kierunkowy charakteryzują się rowkami skośnymi, które biegną w kierunku centrum opony oraz szerokimi rowkami obwodowymi. Taka rzeźba przypomina kształtem literę „V” lub „U”, a ogumienie w nią wyposażone należy zamontować zgodnie z kierunkiem toczenia (oznaczenie „Rotation” na ścianie bocznej). Do największych zalet opon kierunkowych należy znakomite odprowadzanie wody (a także błota pośniegowego i śniegu w przypadku zimowych). Omawiana rzeźba jest spotykana wśród modeli wszystkich klas na lato, zimę lub całorocznych.
Oznaczenia 92H oraz 3PMSF, M+S
Napisy „92” oraz „H” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 630 kg) oraz prędkości (do 210 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon zimowych. Przy tym produkcie znaleść można także oznaczenie 3PMSF – płatek śniegu na potrójnym szczycie oznaczający dopuszczenie opony do poruszania w warunkach zimowych oraz M+S – mud and Snow (ang. błoto i śnieg) określa opony lepiej radzące sobie w warunkach błota i śniegu, niżeli model standardowy (bez tego symbolu).
Opony zimowe
Nexen Winguard SnowG WH2 205/60 R16 należy do grupy opon zimowych. Opony zimowe użytkowane są w okresie od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Najczęściej montuje się je, gdy średnie dobowe temperatury zaczynają spadać poniżej 7 st. C. Bieżnik opon zimowych najczęściej ma kształt kierunkowy, rzadziej asymetryczny (w przypadku mocniejszych aut). Mieszanka gumowa opon zimowych zapewnia dobrą przyczepność w niskich temperaturach, a lamele na powierzchni bieżnika ułatwiają zapanowanie nad autem na śliskiej drodze. Najlepsze opony zimowe zajmują czołowe miejsca w testach i mogą pochwalić się doskonałymi opiniami kierowców.
Gwarancja na opony Winguard SnowG WH2
Na opony Nexen producent udziela gwarancji trwającej 5 lat od daty zakupu, jednak nie dłuższej niż 6 lat od daty produkcji. Opony są produktem, który trudno reklamować ze względu na ich naturalne zużycie, dlatego powinno się zgłaszać reklamację niezwłocznie po zauważeniu usterki. W przypadku widocznej deformacji lub niemożności wyważenie opony, odzyskanie pieniędzy lub wymiana towaru na nowy nie powinny stanowić problemu. Gwarancja nie obejmuje jednak uszkodzeń mechanicznych, usterek wynikających z nieprawidłowej techniki jazdy czy przechowywania opon w niewłaściwych warunkach.
Opinie kierowców rozmiaru 205/60 R16 o oponach Nexen Winguard SnowG WH2
Kierowcy jeżdżący na oponach Nexen podkreślają, że ta marka to najlepsze rozwiązanie na zimę. Ogumienie zapewnia bardzo dobrą przyczepność zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni, a także krótką drogę hamowania. Popularnością wśród użytkowników cieszą się sprawdzone modele, ale też nowość marki na zimę 2019 – Nexen Winguard Snow G3 WH21. Kierowcy w swoich opiniach o oponach Nexen publikowanych w Internecie piszą: „godne polecenia, komfortowa jazda, odporność na aquaplaning, a także szybkie odprowadzanie wody”.
head up co to, peugeot 207 świętokrzyskie, audi kombi a4, volkswagen polo cross, volvo s60 diesel, dopłata do aut elektrycznych dla firm, ile kosztuje wymiana baterii w iphone 12, vw golf 2009, klasa b samochody, auto komis olesno, alufelgi nissan qashqai 18, fiat tipo 1.6 diesel, audi a3 suv, samochody użytkowe
yyyyy